Pionirji osvojili turnir v Cerkljah na Gorenjskem

Mladi košarkarji Petrol Olimpije U15 so na prijateljskem turnirju, na katerem so od ponedeljka naprej nastopali v Cerkljah na Gorenjskem, na finalni tekmi ugnali Helios Suns s 76:64.

PRIJATELJSKI TURNIR (Cerklje na Gorenjskem, Slovenija)

FINALNA TEKMA

Sreda, 31. oktober:
PETROL OLIMPIJA – HELIOS SUNS
76:64 (19:17,13:21, 17:15,15:23)
Petrol Olimpija: Koruza 18, Šmitran 29, Ličan 3, Todorovič 6, Obran 8, Popovič, Pogačar, Jeglič 2, Gončin 8, Mlakar 2.

Zmajčki so finale začeli nezbrano in nasprotnik je hitro pobegnil na 9:2 in kasneje na 19:7, a so se naši fantje še pravi čas zbudili in do konca četrtine s serijo 10:0 ujeli priključek na 19:17.

V drugi četrtini so se Zmajčki razigrali tudi v obrambi in Domžalčani so izgubili nalet. Rezultat polčasa 32:38.

V tretji četrtini smo gledali srdit boj za vsako žogo in vsak koš, obe ekipi pa sta igrali odlično na obeh straneh igrišča. V zadnjo četrtino je ekipa Olimpije vstopila s štirimi točkami prednosti, 53:49.

Zadnjo četrtino je zaznamovala odlična igra Zmajčkov, ki so štiri minute do konca prvič povedli za več kot 10 (65:54) in nato tekmo mirno pripeljali do konca.

Borut Fijavž, glavni trener Petrol Olimpije U15A:
»Fante lahko pohvalim in jim čestitam. Ko je bilo najtežje, so stopili skupaj, kar je hvale vredno. Sedaj je na nas, da se zapremo nazaj v dvorano in ta lep rezultat uporabimo za odlično delo na treningih. Hvala našim navijačem za športno podporo, ekipi Helios Suns pa čestitke za lepo tekmo!«

POLFINALNA TEKMA

ECE TRIGLAV – PETROL OLIMPIJA 41:75 (8:29,12:18,17:11, 4:17)
Petrol Olimpija: Koruza 9, Šmitran 18, Ličan 9, Todorovič 3, Obran 18, Popovič 3, Pogačar 6, Jeglič 2, Gončin 2, Mlakar 2.

Starejši pionirji so na polfinalni tekmi visoko premagali Triglav.

V prvi četrtini so Zmajčki hitro prevzeli pobudo in po dobri igri v obrambi dosegli veliko lahkih košev. Do konca polčasa so ritem stopnjevali in še povečali prednost, videli pa smo nekaj lepih potez, tako v obrambi kot v napadu.

Tretja četrtina je pripadla Triglavu, njihovi fantje so se s požrtvovalno igro poskušali vrniti v igro. Četrtino so zmagali 17:11 in prednost stopili na 21 točk.

V zadnji četrtini so naši fantje spet ujeli ritem in visoko zmagali, 75:41.

»Predstavo bi ocenil za odlično. Igrali smo tako kot smo se dogovorili v garderobi, fantje so izpolnjevali naloge v obrambi tako kot je potrebno in na ta način se je bilo lahko razigrati v napadu. Pomemben faktor k dobri igri pa so bili naši navijači, ki so ustvarili odlično vzdušje v dvorani.«