Zmagi fantov U19B in U15

Košarkarji mlajših starostnih kategorij Petrol Olimpije ne počivajo. V torek sta mladinska B in pionirska ekipa zabeležili novi zmagi, mladinci pa so klonili na gostovanju na Polzeli.

FANTJE U19A

ŠD Polzela (Polzela), ponedeljek, 22. oktober:
HOPSI POLZELA – PETROL OLIMPIJA 94:85 (21:20, 30:22, 23:23, 20:20)

Žiga Mravljak, glavni trener Petrol Olimpije U19:
»…«

FANTJE U19B

Mala dvorana Stožice (Ljubljana), torek, 23. oktober:
PETROL OLIMPIJA B – KOŠ PRIMORSKA B 94:54 (23:13, 21:13, 33:13, 17:15)

Andrej Podvršnik, glavni trener Petrol Olimpije U19B:
»…«

FANTJE U15A

ŠD Cerknica (Cerknica), torek, 23. oktober:
CERKNICA – PETROL OLIMPIJA A 60:107 (18:25, 13:25, 19:25, 10:32)

Pionirji so gostovanje v Cerknici začeli dobro in po šestih minutah tekme vodili z 21:8. Zadnji dve minuti prve četrtine so domačini zaigrali bolje in prepolovili prednost na 25:18. V drugi četrtini so Zmajčki stopili plin in z nekaj lepimi potezami višali prednost, ki je ob polčasu znašala 19 točk (31:50)

V tretji četrtini smo v napadu zopet gledali razigrane Zmajčke, a so bili v obrambi površni in z nekaj napakami dovolili domačinom, da so tudi sami dosegli 19 točk. Zadnja četrtina se je začela z nizom 20 zaporednih točk v korist naše ekipe in tako so fantje iz Ljubljane zabeležili še eno visoko zmago.

V nedeljo pionirji A gostijo ekipo Nova Gorica Mladi, od ponedeljka do srede pa tekmujejo na mednarodnem turnirju v Cerkljah.

Borut Fijavž, glavni trener Petrol Olimpije U15A:
»Napad je zadovoljil pričakovanja, večkrat odigramo zares lepo, tudi zelo čvrsto, a morali bi doseči še 20 točk več. Tudi v obrambi smo nekajkrat odlično odigrali, a nasprotnikov težek met nismo znale pretvoriti v lahke točke, ali pa so našo slabo koncentracijo celo kaznovali s točkami. Odličnost nam mora biti navada, je pa visoko povezana z osredotočenostjo. Velik del tekme smo bili brez pravega ritma, ampak tudi takšne tekme je potrebno "zgurat" in jih kvalitetno pripeljat do konca, zato fantom vse pohvale. Velika hvala za podporo izredno glasnim in uigranim navijačem!«