Z dobro zadnjo četrtino do petega mesta v Šibeniku

Košarkarji Petrol Olimpije, rojeni leta 2003 in mlajši, so mednarodni turnir, ki je v Šibeniku potekal v spomin na tragično preminulega velikana evropske košarke Dražena Petrovića, sklenili na petem mestu.

21. MEDNARODNI TURNIR V SPOMIN NA DRAŽENA PETROVIĆA (Šibenik, Hrvaška; 6.-9. junij 2019)

Nedelja, 9. junij:
SPLIT – PETROL OLIMPIJA 52:62 (14:14, 17:18, 11:12, 10:18)
Petrol Olimpija:
Koruza 2, Pejič 3, Turk, Đurkić, Mirkovič 6, Todorovič 15, Obran 8, Jovanovič, Filipič 7, Ličan 8, Gojkovič 10, Kočevar 3.

Izredno izenačena prva četrtina je postregla z lepimi potezami na obeh straneh. Čvrsta in agresivna obramba obeh ekip ni dovoljevala velikega števila točk, kljub temu pa sta obe ekipi v napadu igrali zelo dobro. Podoben potek tekme smo spremljali tudi v drugi in tretji četrtini, semafor v Šibeniku pa je po 30 minutah igre kazal dve točki prednosti za Zmajčke (44:42).

V zadnjih petih minutah dvoboja so košarkarji Petrol Olimpije stopili na plin in z zbrano igro v obrambi in napadu tekmo mirno pripeljali do konca.

Andrej Podvršnik, glavni trener Petrol Olimpije:
»Proti zelo kakovostni ekipi Splita smo odigrali najboljšo tekmo na turnirju. Fantje so pokazali timski duh, ko je bilo težko so stopili skupaj in odreagirali tako, kot prava ekipa mora.«

Že odigrano:

ŠD Baldekin, četrtek, 6. junij:
OKK DRAŽEN PETROVIĆ – PETROL OLIMPIJA 78:64 (22:15, 24:10, 13:19, 19:20)
Petrol Olimpija: Koruza 5, Pejič 2, Turk, Đurkić 15, Mirkovič 2, Todorovič 13, Obran 2, Jovanovič 9, Filipič 8, Ličan 2, Gojkovič 2, Kočevar 5.

Zmajčki so tekmo začeli dobro in držali ugoden rezultat do 10:8, nato pa so domačini z nekaj koši pobegnili na 16:10 in do konca četrtine na sedem točk razlike (22:15). V drugi četrtini so domači košarkarji zaigrali še bolje, mladim Ljubljančanom pa met ni stekel. Z nekaj koši so razliko povečali na 16 točk (33:17) in do konca četrtine na 46:25.

V drugem polčasu so naši fantje zaigrali veliko bolje, v obrambi veliko bolj čvrsto, posledično pa so se razigrali tudi v napadu. Drugi polčas so tako dobili z rezultatom 32:39 in poraz omilili na 14 točk (64:78).

»Z večino tekme sem zadovoljen. Zmanjšati moramo število nepotrebnih napak, tako v obrambi kot v napadu, saj nam te vzamejo ritem igre in posledično tudi rezultat. Na prihodnjih tekmah bomo to poskušali popraviti.«

ŠD Baldekin, petek, 7. junij:
CEDEVITA – PETROL OLIMPIJA 89:75 (19:26, 21:16, 26:15, 23:18)
Koruza, Pejič 3, Turk, Đurkić 4, Mirkovič 10, Todorovič 16, Obran, Jovanovič 9, Filipič 8, Ličan 17, Gojkovič 2, Kočevar 6.

Zmajčki so tekmo proti izredno visoki ekipi Cedevite odprli zelo dobro v napadu in s kolektivno igro v prvi četrtini dosegli 26 točk. V drugi četrtini sta moč in višina tekmecev prihajali vse bolj do izraza in Cedevita je do konca polčasa povedla z dvema točkama razlike (42:40).

Osem minut tretje četrtine so Zmajčki igrali zelo dobro in vodili 57:56, nato pa tekmecem dovolili, da dosežejo deset zaporednih točk, Zagrebčani pa so pred zadnjim delom igre vodili s 66:57. V zadnji četrtini so fantje s čvrsto igro v napadu poskušali rezultat poravnati, a je nasprotnik vse napade ubranil in tekmo mirno pripeljal do konca ter slavil zmago s 14 točkami razlike.

»Prvi polčas smo odigrali dobro, držali smo se naših dogovorov. V drugem polčasu temu ni bilo tako in nasprotnik je zasluženo zmagal.«

ŠD Baldekin, sobota, 8. junij:
PETROL OLIMPIJA – SONIK PUNTAMIKA 79:59 (24:13, 18:12, 10:23, 17:11)
Koruza 8, Pejič 1, Turk, Đurkić, Mirkovič 22, Todorovič 1, Obran 11, Jovanovič 8, Filipič 3, Ličan 21, Gojkovič 3, Kočevar.

Košarkarji Petrol Olimpije so si s kolektivno igro v napadu in obrambi že v prvi četrtini priigrali devet točk prednosti. V drugi četrtini so zaigrali še bolj borbeno, stekel pa je tudi met za tri točke. Na glavni odmor so tako s seboj odnesli 17 točk naskoka (42:25). V nadaljevanju so košarkarji Sonika zaigrali veliko bolje in z nekaj zadetimi meti od daleč znižali razliko na 10 točk, do konca četrtine pa so Zmajčki vzpostavili ravnotežje in obdržali prednost 14 točk.

S štirimi zadetimi meti za tri točke v prvih minutah zadnje četrtine (skupaj so jih mladi košarkarji Petrol Olimpije na tekmi zadeli kar 14) je prednost narasla na 20 točk in tekma je bila odločena.

»Čestitke fantom za zmago. Vsi, ki so stopili na parket, so prikazali zelo dobro predstavo. V nedeljo nas čaka tekma za končno peto mesto, na kateri bodo morali fantje znova prikazati enak pristop do igre.«