Zmajčki v finalu mednarodnega turnirja v Imoli

Mladi košarkarji pionirske ekipe Petrol Olimpije so na polfinalni tekmi mednarodnega turnirja v Imoli z 90:69 ugnali Armani Jeans Olympio iz Milana, in se prebili v veliki finale, ki bo v nedeljo.

MEDNARODNI TURNIR (Imola, Italija)

Polfinale, sobota, 5. januar:
PETROL OLIMPIJA - ARMANI JEANS OLYMPIA MILANO 90:69 (30:15, 15:21, 23:19, 22:14)
Petrol Olimpija:
Šmitran 29, Gorenjc 11, Dekleva, Jurkovič 4, Popovič, Zalar, Zdravković 2, Crček 10, Kordelič, Kump 14, Fajfar 3, Sraka 17.

V polfinalnem obračunu so se Zmajčki pomerili z ekipo AJ Olympia Milano, ki so jo zasluženo premagali. Milančani so bolje pričeli srečanje in povedli 6:2. V nadaljevanju so se Zmajčki zbrali in hitro povedli ter nasprotnega trenerja prisili v minuto odmora pri rezultatu 12:7.

Do konca četrtine so Ljubljančani prikazali odlično predstavo in jo zasluženo dobili s 30:15. V nadaljevanju so Milančani strnili svoje vrste in se po seriji zgrešenih metov Zmajčkov nekaj minut pred koncem polčasa približali na šest točk zaostanka.

Po minuti odmora so igralci Petrol Olimpije strnili svoje vrste in polčas dobili z devetimi točkami prednosti. V tretjem delu je milanska ekipa še bolj stopila na plin in že po dobrih dveh minutah zaostanek znižala na tri točke (46:49). Po minuti odmora so varovanci trenerja Jurkoviča z dobro obrambo in delnim izidom 6:0 vrnili razliko, kot je bila ob polčasu.

Do konca tretjega dela so Zmajčki po zaslugi Šmitrana in Kumpa še povečevali prednost, ki je na koncu tretjega dela znašala trinajst točk. V zadnjem delu smo gledali izenačen dvoboj in Zmajčki so se zasluženo uvrstili v finale. Njihov nedeljski nasprotnik bo Stamura Ancona, ki je bila v polfinalu boljša od Virtus Segafredo Bologna.