Božični turnir 2018: Pionirji v polfinalu!

Košarkarji pionirske ekipe Petrol Olimpije so se z zanesljivo zmago nad KŠ Dražena Petrovića v četrtfinalu Božičnega turnirja v zagrebški Dubravi (54:45) prebili med najboljše štiri ekipe turnirja.

BOŽIČNI TURNIR 2018 (Zagreb, Hrvaška; 26.-29. december 2018)

ŠD Dubrava (Zagreb), četrtfinale, petek, 28. decembra:
KŠ DRAŽEN PETROVIĆ - PETROL OLIMPIJA 45:54 (8:11, 13:18, 7:11, 17:14)
Petrol Olimpija:
Šmitran 15 (5 skokov), Gorenjc 2 (4 skoki), Dekleva, Bandelj 22 (8 skokov, 4 prid. žoge), Vulić, Jurkovič, Popovič, Crček 3, Kordelič, Kump 4 (7 skokov), Vračko, Sraka 8.

Pionirji Petrol Olimpije so se uvrstili v polfinale Božičnega pokala 2018. Srečanje so pričeli precej nezbrano in tri minute pred koncem polčasa vodili z 20:18. V zaključku polčasa so si z delnim izidom 9:3 priigrali osem točk naskoka.

V nadaljevanju so začeli igrati odločno in prednost je hitro narastla na sedemnajst točk.

Po najvišji doseženi prednosti je sledil padec v igri in Šibenčani so se približali na 12 točk zaostanka. Do konca srečanja so Zmajčki uspešno zadržali prednost in zasluženo slavili zmago. V soboto jih čaka polfinale z zmagovalcem tekme med Sparsi in Cibono.

OŠ Mato Lovrak (Zagreb, Hrvaška), petek, 28. december:
PETROL OLIMPIJA – CEDEVITA 50:40 (13:5, 5:17, 13:10, 19:8)
Šmitran 20 (12 skokov), Gorenjc 2, Dekleva, Bandelj 8 (4 skoki), Vulić, Jurkovič 2, Popovič, Crček 5, Kordelič 4, Kump 4 (5 skokov), Vračko, Sraka 5 (4 skoki).

Pionirji Petrol Olimpije so na tekmi za prvo mesto v skupini B premagali vrstnike Cedevite z rezultatom 50:40.

Zmajčki so v tekmo stopili odločno in prvi del dobili prepričljivo. Na začetku druge četrtine so si priigrali prednost že desetih točk razlike. Sledil je padec v igri in Cedevita je z delnim izidom 3:17 dobila polčas. V nadaljevanju je Cedevita si priigrala najvišjo prednost šestih točk 18:24 in po trojki Lana Srake se je ljubljanska ekipa začela približevati in do konca četrtine prednost zmanjšala na točko zaostanka. V zadnjem delu so zmajčki po petih minutah ponovno prešli v vodstvo (40:38) in do konca z agresivno igro naredili delni izid 10:2 in zasluženo dobili srečanje.